Igor Geržina & Vanda Winter na Samobor Jazz festivalu

Foto i tekst: Roman Avdagić

Igor Geržina samoborskoj je publici dobro poznato ime. Skladatelj, saksofonist i jedan od naših najistaknutijih jazz glazbenika još je jednom stigao na 22. Samobor Jazz Festival i priredio večer za pamćenje.

Priznajem, prije početka koncerta imao sam malu dozu straha. Bio je to najtopliji dan ove godine, a uz to je hrvatska nogometna reprezentacija igrala utakmicu protiv Gane. Pitao sam se koliko će uopće ljudi doći na Trg kralja Tomislava. Srećom, pokazalo se da dobra glazba uvijek pronađe svoju publiku.

Igora sam prvi put upoznao upravo na ovom festivalu prije nekoliko godina, iako ga pratim još od vremena kada je svirao s Dinom Dvornikom. Tijekom godina izgradio je prepoznatljiv stil i postao glazbenik koji bez problema spaja vrhunsko muziciranje s opuštenom komunikacijom s publikom.

Ako netko zna napraviti koncert zanimljivim različitim generacijama i publici koja možda ne sluša jazz svakodnevno, onda je to upravo Igor Geržina. Već od prvih taktova bilo je jasno da nas očekuje večer ispunjena odličnom energijom, vrhunskim glazbenicima i mnogo osmijeha.

Uz nekoliko skladbi s posljednjeg albuma “Love Songbook”, Igor je između pjesama podijelio i niz zanimljivih priča. Tako je ispričao kako je na internetu pročitao da je Prince pjesmu “Nothing Compares 2 U” napisao svojoj spremačici nakon što ga je napustila, jer više nije znao gdje mu što stoji po kući. Nakon što je publika uz osmijeh saslušala priču, dodao je poznati Balaševićev stih: “Ako su lagali mene, i ja lažem vas.” Smijeh koji je uslijedio bio je najbolji dokaz da, osim što je izvrstan glazbenik, Igor odlično zna zabaviti publiku.

Nedugo zatim ispričao je i priču o svom psu Duški, kojem je posvetio nježnu skladbu “The Moment She Walked In”, ispričacši usput da je on bio protiv psa u kući, ali da je njegova bila zadnja kod tog odabira, ona naša “da, draga”…:).

Poseban trenutak večeri uslijedio je kada se na pozornici pojavila Vanda Winter. Glumica i pjevačica ponovno je gostovala s Igorom u Samoboru, nakon što su ovdje zajedno nastupili prije nekoliko godina. Njihova zajednička izvedba dodatno je podigla atmosferu i pokazala koliko se dobro surađuju na pozornici.

Igora je na pozornici pratio vrhunski bend, koji je tijekom cijelog koncerta pokazao zašto se ubraja među najbolje domaće jazz glazbenike. Svaki je glazbenik dobio svoj trenutak, a publika je to nagradila zasluženim pljeskom.

Podjelite !
fb-share-icon

O NAMA :


Mi smo grupa zaljubljenika u prirodu i fotografiju pod udrugom fOTURA, s kojom već neko vrijeme organiziramo fotografske radionice na otvorenom diljem Hrvatske. No, osim prirode, dijelimo i strast prema glazbi, što nas je inspiriralo za otvaranje izložbe koncertne fotografije prošle jeseni. Ta je izložba bila početak naše nove avanture, te je iznjedrila ideju za portal PhotoRokaj.

PODJELITE !

PRATITE NAS !

KONTAKT !

info@photorokaj.com

+385 99 83 91 208