Tekst: Damir Čanadi
Foto: Katarina Žitko
Već pri samom dolasku na Bundek uočili smo rijeke ljudi koje su se slijevale prema ulazu, a nakon ulaska u festivalski prostor dočekala nas je odlično uređena lokacija spremna primiti više od 15.000 posjetitelja. Impozantna pozornica s velikim LED ekranima dominirala je prostorom, dok su VIP lože, brojni ugostiteljski punktovi i dobro raspoređen festivalski sadržaj pokazali da je organizator Lollipop, odlično odradio ovaj događaj.
Prije nastupa glavnih zvijezda publiku su zagrijavali DJ-i, a oko 21 sat na pozornicu je izašao Baby Lasagna. Iako bi se na prvu moglo pomisliti da je njegov energični spoj dancea, popa i metal rifova možda prežestok za ovakav pop spektakl, reakcija publike pokazala je upravo suprotno.
Baby Lasagna odsvirao je presjek dosadašnje karijere, predstavio novi singl “Sedated”, a za kraj očekivano izveo eurovizijski hit “Rim Tim Tagi Dim”, koji je potpuno rasplesao i raspjevao publiku. Pirotehnika i bacač plamena dodatno su podigli atmosferu te savršeno pripremili teren za glavne izvođače večeri. Jedina zamjerka odnosi se na kamermana koji se tijekom gotovo cijelog nastupa nije micao s pozornice, što je poprilično kvarilo sveukupan dojam.
Nakon nešto dužeg čekanja na pozornicu su stigli Black Eyed Peas. Priznajem da sam očekivao koncert uglavnom oslonjen na matricu, no ugodno me iznenadilo što su uz članove benda nastupili i bubnjar Keith Harris te gitarist George Pajon Jr., koji su nastupu dali dodatnu energiju i živost. Iako Fergie već godinama ne nastupa s bendom, njezinu ulogu uspješno je preuzela J. Rey Soul.
Koncert je otvoren očekivanim hitom “Let’s Get It Started”, što je odmah izazvalo oduševljenje publike. Tijekom devedeset minuta Black Eyed Peas uspjeli su nanizati gotovo sve pjesme koje su ih učinile jednim od jačih pop sastava posljednjih dvadesetak godina. Redali su se hitovi “I Gotta Feeling”, “Where Is the Love?”, “Boom Boom Pow”, “Meet Me Halfway”, “My Humps”, ali i nekoliko solo pjesama will.i.ama.
U jednom trenutku obišli smo festivalski prostor kako bi vidjeli atmosferu izvan prvih redova. Bez obzira gdje se nalazili, ljudi su plesali i pjevali svaku pjesmu.
Redova na šankovima gotovo da nije bilo, ležaljke su nudile predah onima kojima je trebao, a zvuk je bio vrlo kvalitetan i u prvim redovima i na samom kraju prostora. Iako Black Eyed Peas nisu bend koji inače slušam, moram priznati da su priredili vrlo profesionalan, zabavan i energičan koncert. Kada se tome pridoda odlična organizacija i kvalitetna produkcija, Bundek je pokazao da može ugostiti velika svjetska glazbena imena i publici pružiti koncert za pamćenje.






































