InMusic 2026 – Ako Ravno do dna nije dostojan akreditacija, gdje su onda mali portali?

Foto Roman Avdagić, Tekst Maja Knepr Šegina

Ponukana tekstom braće sa portala ‘Ravno do dna‘ odlučila sam napisati osvrt na divljačko iživljavanje nad volonterskim novinarima od strane organizacije INmusic festivala.

Da se razumijemo, portal za koji pišem nije dobio jednog novčića od bilo koga niti smo mi plaćeni jednog centa za ono što pišemo i fotkamo. Dapače radimo apsolutno sve iz ljubavi prema glazbi i da se glazba kao takva održi na ovoj planeti. Niti jedan portal nije toliko mali da nije dostojan dvije akreditacije na INmusic.

Ono što treba naglasiti je da 99% nas već odavno ima kupljene ulaznice, dakle ne žicamo upade da bi išli na festival, nego želimo akreditaciju tako da smijemo službeno napisati tekst i osvrt na jedan od najvećih festivala u regiji. Koliko god godina ovaj festival ima, toliko godina ga mali portali prate. Nismo svi pratili od prvog dana jer smo imali malo godina i nismo ni ti išli na festivale, međutim izmjenila se ekipa na portalima koji su svake godine izvještavali što se na tom malom otočiću zbiva.

Sami postupak izdavanja akreditacija je nemoguće kompliciran i preopširan da na kraju ne dobiješ niti mail da nisi dobio tu akreditaciju, nego doslovno saznaješ od drugih kolega novinara. Danas je prvi dan i svi ćemo biti tamo a ono čega neće biti to su izvještaji.

Dobit ćete 15 sekundi u dnevniku da je počeo in music i to je sve. Falićemo vam vjerujte mi.

Podjelite !
fb-share-icon