Zlatni Zeppelin nad Šibenikom Robert Plant , Saving Grace & Suzi Dian na Tvrđavi sv. Mihovila priredili večer za pamćenje

Tekst Ružica Ferić, Foto: Valerio Beranović

Jedan od najvećih pjevača i frontmana u povijesti rock glazbe, glas besmrtnih Led Zeppelina donio je svoj izvanserijski solo projekt sa vrhunskim bendom Saving Grace i vokalisticom Suzi Dian u sklopu europske turneje „All That Glitters“

Koncert je bio miks folka, countryja, tradicionalnog bluesa i rocka. Program je bio fokusiran na njegovu kasniju autorsku fazu, dok su Led Zeppelin pjesme bile izvedene u potpuno novim, prearanžiranim verzijama.

Saving Grace je uigran bend koji svira jasno i čvrsto, s fokusom na pjesme i njihov ritam, dok Suzi Dian u duetima preuzima važan dio interpretacije.

Tijekom nastupa Plant je bio izrazito komunikativan, više puta zahvalio publici na dolasku te održavao opuštenu atmosferu između pjesama. U jednom trenutku se i ispričao što dolazi iz Engleske, u kontekstu nogometnih rezultata na Svjetskom prvenstvu, što je izazvalo smijeh u publici.

U svom prepoznatljivom humorističnom tonu dodao je i kako je zahvalan što je još uvijek živ i što “još uvijek diše”, ali i dalje pjeva “kao manijak”.

Šibenik je sinoć ugostio legendu, ali još važnije od toga – ugostio je glazbenika koji je pokazao da se istinska veličina ne mjeri slavom prošlosti, nego sposobnošću da i danas pronađe nove načine da dotakne publiku.

Podjelite !
fb-share-icon